مسابقه كتبی سیاق خوشبختی

تاریخ:جمعه 25 دی 1394-07:49 ق.ظ

در دنیاى پیچیده امروزى، رضایت‌ از‌ زندگى زناشویى و رضایت شغلى، دو مقوله مهم زندگى بشر به شمار مى‌روند. رضامندی زناشویی یكی از مهم‌ترین شاخص‌هایی‌ است كه بر میزان سلامت روانی، میزان رضایت از زندگی و حتی میزان درآمد، موفقیت و رضایت از شغل زوجین نیز تأثیر می‌گذارد.
رضامندى‌ زناشویى‌ سنگ بناى استحكام خانواده است كه‌ در كانون گرم آن‌، انسان‌هایى‌ به رشد و بالندگى مى‌رسند كه‌ هریك‌ مى‌توانند سرنوشت خود، اطرافیان ‌ ‌و جامعه‌اى را كه در آن زندگى مى‌كنند، دچار تغییرات‌ مثبت‌ و اساسى سازند.
عوامل زیادى بر رضایت زناشویى‌ تأثیرگذار‌ است از جمله: سن ازدواج، مدت زمان ازدواج، فرزندان، تناسب تحصیلات، مسائل مالی، مسائل جنسی، اقوام و آشنایان، اعتقادات مذهبی، ویژگی‌های شخصیتی، توانایی درك همسر، چگونگی گذراندن اوقات فراغت، تعهد و مهارت‌های ارتباطی.
اشتغال نیز بخش‌ مهمى‌ از‌ هویت اجتماعى افراد‌ را‌ مى‌سازد و از مباحث عمدة‌ محافل‌ و جوامع در عصر كنونى است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد كه رضایت شغلی و رضایت زناشویی، رابطة دوسویة معنی‌داری با یكدیگر دارند و همچنان‌كه ذكر شد، ارتباط مؤثر زوجین در ایجاد رضایت فی‌مابین، نقش به سزایی دارد.
برای معلمان و مربیان حرفه‌ای که می‌خواهند در رشته خود پیشرفت کنند، همسر می‌تواند منبع مهمی از توصیه، دلسوزی و حمایت باشد. این امر جز در سایه‌سار ارتباط مؤثر زوجین ممكن نخواهد شد.

چندی پیش جلساتی با عناوین ارتباط موثر زوجین و خانواده متعادل با حضور استادان حجت الاسلام تراشیون و دكتر قویدل در دبیرستان صلحا برگزار شد. این جلسات به زعم همكاران بسیار اثرگذار و مفید بود. هدف اصلی این جلسات هم این بود كه با استحكام و تقویت بنیادین خانواده‌های همكاران،‌ شاهد رشد كیفی حرفه‌ای ایشان باشیم. از سوی دیگر به نظرمان رسید كه تحقق همین امر در میان خانواده‌های دانش‌آموزان نیز به تربیت بهتر فرزندان كه محصول و هدف مشترك خانه و مدرسه است منجر خواهد شد.
بر این اساس بعد از اتمام این جلسات، مسابقه‌ كتبی غیرحضوری را برای همكاران و والدین گرامی با عنوان سیاق خوشبختی ترتیب دادیم تا انگیزه بیشتری برای دیدن و توجه دقیقتر به صحبت‌ها ایجاد شود. سوالات این آزمون به كه به صورت چندگزینه‌ای تنظیم شده است، بر اساس گفته‌های این جلسات طرح شده است.

اساساً هر هدف آموزشی اگر در حیطه ارزشیابی دیده نشود، تضمینی برای تحقق آن نخواهد بود.

[http://www.aparat.com/v/9LlyR]داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری دومین جلسه اخلاق- جناب استاد حقیقت

تاریخ:دوشنبه 14 دی 1394-04:43 ب.ظ

[http://www.aparat.com/v/ZiUx9]


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic